ЗЕЛЕНИЙ ЧАЙ - ВИРУЧАЙ!

 ЯКІ ПРОДУКТИ ДОПОМОЖУТЬ «РОЗРІДИТИ» КРОВ І ЗАПОБІГТИ ТРОМБОФЛЕБІТУ ТА ВАРИКОЗУ

«Густа» кров — провокатор багатьох проблем із здоров’ям. «Гусне» вона з різних причин. Це і надмірне вживання цукру та вуглеводів, і брак в організмі вітамінів і мінералів, які беруть участь у виробленні гормонів та ферментів (вітаміну С, цинку, селену, лецитину), і недостатня кількість ферментів при захворюванні підшлункової залози, і навіть підвищений гемоглобін у крові та «погана робота» печінки. Кров гусне також при зневодненні організму, при проносі або блювоті (особливо якщо при цьому не поповнювати водний баланс організму), при вживанні алкогольних напоїв, картоплі, жирної і копченої їжі.
При тромбофлебіті, варикозі та інших судинних проблемах важливо регулярно розріджувати кров. Тут допоможе правильне харчування. Скажімо, багато позитивних властивостей має гінгерол — природний антисептик. Зокрема, він здатний «розганяти» кров. Багато гінгеролу містить імбир, тому чаї з цим коренем допомагають запобігти тромбофлебіту та активно борються з недугою. Найкорисніший, за словами дієтологів, свіжий імбир (не маринований і не сушений). Можна купити в магазині невеликий корінець і пити з ним чай, або додавати в салат.
Багатий на антиоксиданти і зелений чай. Лікарі радять випивати щодня хоча б кілька чашок цього напою.
Ефективно знижує в’язкість крові таурин. Він підвищує тонус судин і зміцнює їх. Продукти, що містять таурин, сприяють нормалізації кров’яного тиску. Почерпнути цей важливий мікроелемент можна в курячому м’ясі, білій рибі, кальмарах, яйцях, кисломолочних продуктах.


Повернутися
22.08.2015
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...