ЗНАННЯ ЗА ГРОШІ НЕ КУПИШ…

Але на пробне ЗНО треба розкошелитися

 Цьогоріч пробне тестування відбудеться у квітні. Реєстрація уже завершилася. Вартість пробного іспиту зросла від вісімдесяти дев’яти до ста одинадцяти гривен, зазначає «За Збручем».

Брати участь у пробному ЗНО можна лише з двох предметів. Другого квітня відбудеться пробний іспит з української мови та літератури, дев’ятого квітня – з інших предметів. Реєстрація учасників ЗНО відбуватиметься на сайті регіонального центру оцінювання якості освіти.

“Мета пробного тестування – ознайомитися зі змістом тестових завдань. Пробне тестування не передбачає оцінювання результатів завдань. Проте кожен учасник тестування зможе отримати правильні відповіді та звірити з ними свої. Пробне тестування означає також деякий психологічний момент. Таким способом абітурієнт зможе подолати боязнь перед основною сесією зовнішнього незалежного оцінювання. Для реєстрації необхідно заповнити реєстраційну форму на сайті та створити свою персональну сторінку “особистий кабінет”. І вже з цієї сторінки кожен учасник зможе роздрукувати своє персональне запрошення, – розповідає в. о. директора Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти Юрій Шайнюк.

Цього року пункти тестування працюватимуть також у деяких районних центрах краю.


Повернутися
21.01.2016
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...