ПІСЛЯ ПІВНОЧІ — ДОРОЖЧЕ…

Під час Новорічно-Різдвяних свят у Тернополі курсуватиме «нічний» громадський транспорт. Так, тролейбуси їздитимуть за маршрутами 5 та 11, таким чином вони охоплять усі мікрорайони міста. Також після 24.00 год. у різні напрямки їхатимуть маршрутні таксі. Начальник управління транспорту Тернопільської міської ради Ігор Мединський запевняє: «ціни проїзд у «нічному» транспорті не зростуть, у маршрутних таксі, як звичайно проїзд коштуватиме 3 грн. або у соціальних - 2.50 та 1.50 грн. люди платитимуть за проїзд у тролейбусі».

 За словами Ігоря Мединського, ціни за проїзд у «нічному» громадському транспорті підняти можуть, але не в час свят, а уже після них. Адже мова йде про те, щоб вночі тролейбуси і маршрутки їздили постійно. Якщо таку ідею затвердять у міській раді – послуга після опівночі уже вартуватиме дорожче, інакше нововведення будуть збитковими.

 До слова, в  Тернополі запровадять єдиний безконтактний електронний квиток – «карта тернополянина». Система повинна гарантувати безпеку і доступність транспорту і є доволі проста і зрозуміла, кажуть експерти.

Відтак, кожен мешканець зареєстрований у Тернополі зможе користуватися транспортом за ціною 1,5-2 грн. Пільговики, як і раніше зможуть їздити безкоштовно, проте місто отримає повний перелік людей, які користуються пільгою. Таким чином це дасть змогу побачити реальні витрати на пільговиків і оптимізувати пов’язані з цим транспорті витрати.

Студенти ж, що навчаються у тернопільських навчальних закладах зможуть отримати знижку від базової ціни до 30-50 %. Натомість гості міста платитимуть більше.

– Запровадженням «карти тернополянина» вдасться зберегти доступність транспорту для містян і найменш захищених категорій. При цьому гарантувати їм належну якість транспортних послуг. Подібна система діє не лише у Європі, але і, наприклад у Києві, де пільговий проїзд вже кілька місяців відбувається виключно за наявності “картки киянина”. Знижений тариф на метро отримує той, хто частіше їздить і купує квитки заздалегідь. У подальшому «картка тернополянина» дасть доступ до більш ширшого спектру якісних послуг зі сторони міських служб, – розповів міський голова Сергій Надал.


Повернутися
27.12.2015
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...