МОСКВА НЕДРУЖНЯ

СТОЛИЦЯ РОСІЇ ОЧОЛИЛА РЕЙТИНГ НАЙБІЛЬШ НЕПРИЯЗНИХ МІСТ СВІТУ

 Найбільш недружнім до туристів містом у світі виявилася Москва. Такими є результати найсвіжішого рейтингу, оприлюдненого днями журналом для мандрівників Travel+Leisure. Відповідні списки видання укладає щороку за підсумками опитування мандрівників з усіх куточків світу. У 2015-му було опитано понад 200 тисяч респондентів, які обрали тридцятку найгірших із загалом 266 привабливих для туристів міст планети.

Як сказано в поясненні до рейтингу, свої низькі бали столиця Росії здобула через небажання москвичів допомагати і неприязне ставлення до гостей міста, а також нестачу пристойних ресторанів та проблеми з громадським транспортом.

Друге та третє місце в списку найбільш недружніх міст посіли одна з гральних столиць США Атлантік-Сіті та другий після Москви політичний і культурний центр Росії — Санкт-Петербург. Також до десятки найгірших увійшли Марсель, Лос-Анджелес, Нью-Йорк, Філадельфія, Балтимор, Лас-Вегас та Канн.

А напередодні «поганого» журнал Travel+Leisure оприлюднив «хороший» рейтинг — найбільш дружніх і гостинних до туристів населених пунктів. Очолив його шотландський Голуей, мешканці якого заслужили любов мандрівників гостинністю та почуттям гумору. До першої трійки ввійшли також американський Чарльстон і столиця Ірландії — Дублін.


Повернутися
10.09.2015
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...