Фестиваль Файне Місто реалізовує соціальні ініціативи для людей з інвалідністю

Цьогоріч музичний фестиваль Файне Місто популяризуватиме питання доступності до фестивалю людей з інвалідністю та дружнього відношення до навколишнього середовища.

Для людей з інвалідністю

Вже у 2018 році фестиваль Файне Місто стане доступним для людей з інвалідністю. Відтак, для відвідувачів з посвідченням ІІ-ої групи, та для людей з посвідченням І-ої групи і їх супроводжуючої особи, вхід на фестиваль – безкоштовний. А при  пред’явленні на вході посвідчення ІІІ-ої групи інвалідності надається знижка 50% від вартості квитка.

Окрім того, організатори разом з партнерам облаштують відповідну інфраструктуру. Зокрема, для людей з інвалідністю І-ї групи та супроводжуючої особи діятиме спеціальне соціальне таксі, яке курсуватиме від зупинки громадського транспорту на вул. Львівській до фестивалю і в зворотному напрямку. Для зручності працюватиме «Гаряча лінія» та допомагатимуть волонтери.

Для комфортного перебування на території фестивалю будуть розміщені вказівники і карти. Окрім того, до головної сцени та «Території можливостей» будуть прокладені спеціальні прорезинені доріжки, які допоможуть гостям на візках комфортно пересуватись між локаціями фестивалю.

Поруч з головною сценою буде розміщено спеціальний подіум, піднявшись на який гості на візках зможуть не тільки чути, але й бачити, що відбувається на сцені. Також на території будуть розміщені спеціальні вбиральні.

З метою формування у відвідувачів толерантного ставлення до людей з інвалідністю на фестивалі буде облаштована «Територія можливостей». Кожен охочий зможе зіграти у баскетбол на візку чи пройти лабіринтом з тростинкою із зав’язаними очима.

Еко-ініціативи від організаторів

Для зменшення шкідливого впливу на навколишнє середовище на території фестивалю будуть розміщені спеціальні урни для роздільного сміття, а на території працюватимуть еко-волонтери.

Організатори переконані, що власним прикладом дадуть поштовх до покращенні інфраструктури для людей з інвалідністю в Україні та толерантного ставлення до них.

«Ми прагнемо протягом чотирьох днів допомогти гостям формувати у себе толерантне ставлення до людей з інвалідністю та дружнє відношення до навколишнього середовища. Дуже сподіваємось, що таке відношення переросте у їх цінність за межами «Території вільних людей», коли вони повернуться у свої міста, сім’ю, роботу чи навчання.», – розповідає один з організаторів фестивалю Файне Місто Максим Черкашин.

До реалізації ініціативи уже долучились також місцеві організації – благодійний фонд “Карітас Тернопіль” та Файне.UA.

 

Проект доступності та екологічності фестивалю Файне Місто реалізовується за підтримки «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.


Повернутися
01.07.2018
Категорія: Культура
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...