Попит на зерно більший, ніж урожай

Міжнародна рада по зерну (IGC) вперше знизила свою оцінку світового виробництва зерна в 2017-2018 роках.

 У щомісячному звіті  прогноз на цей сезон зведено до 2,1 мільярда тонн, що на 56 мільйонів тонн менше, ніж у попередньому році.

 Коригування, що послідували за серією підвищень прогнозу з липня, головним чином пов’язані з погіршенням перспектив виробництва кукурудзи.

 В Аргентині й Південній Африці його скоротили через посушливі умови, а низькі ціни та відстрочений збір врожаю сої, що зменшує перспективи посівів кукурудзи другого врожаю, знизили очікування щодо бразильського виробництва.

 Прогноз світового виробництва кукурудзи в цьому сезоні фіксує зниження на 40 мільйонів тонн у порівнянні з попереднім роком.

 Очікуване зниження світових запасів зерна на кінець 2017-2018 років у порівнянні з попереднім сезоном — 11 мільйонів тонн.

 «В умовах активного споживання запаси зерна, згідно з прогнозом, знизяться вперше з 2012-2013 років, у першу чергу для кукурудзи (в основному, в Китаї) і ячменю (в основному, в Європейському союзі, Північній Америці та Австралії)», — зазначають аналітики.

 Прогноз щодо запасів кукурудзи на кінець цього сезону був знижений до 314 млн. тонн станом на кінець сезону, що означатиме зниження на 21 млн. тонн у порівнянні з попереднім роком.

 IGC очікує подальше зниження світових запасів зерна в 2018-2019 роках, затвердивши прогноз минулого місяця.

 Згідно з ним, запаси пшениці знизяться в наступному сезоні, як запаси кукурудзи.

 Збільшення валового збору в Південній Африці перевершить потенційне зниження в США, тому світовий урожай кукурудзи попередньо прогнозується на більш високому рівні.

 Проте, з огляду на подальше зростання споживання, запаси скорочуватимуться другий рік поспіль.

 Щодо пшениці IGC прогнозує зростання напруги на ринку, оскільки падіння виробництва та підвищений попит можуть призвести до першого скорочення запасів за шість сезонів.

 А світова торгівля пшеницею може стати рекордною з урахуванням великих закупівель Індії та Ірану.

 Тим часом у 2018 році завдяки збільшенню потужностей морських терміналів українські порти зможуть перевалити 40,1 мільйона тонн зерна.

http://www.umoloda.kiev.ua/number/3279/159/120982/


Повернутися
08.03.2018
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...