Півсотні шкіл Тернопільщини отримали нові шкільні автобуси

Комфортні умови навчання дітей у школах області – одне з пріоритетних завдань керівництва краю. Саме тому, очільник області Степан Барна, у четвер, 1 березня, передав сертифікат на шкільний автобус та вручив технічний паспорт і ключі від нього директорові Бережанської ЗОШ І-ІІІ ст. №3. Це вже 51-ий автобус, який за два останніх роки закупили для навчальних закладів Тернопільщини.

«Мені приємно сьогодні бути з вами, бо сьогоднішнє свято – це відчуття миру, який повертається на українську землю. Адже тепер ми повертаємо автобуси до шкіл, які свого часу були змушені віддати на фронт. Знаю, що ви активно долучалися до допомоги нашим солдатам, як долучалися активно до волонтерства й дві інших школи та гімназія міста Бережани. Я сьогодні до вас приїхав не з порожніми руками, а з сертифікатом на шкільний автобус, який із радістю передаю вашому директорові. Автобус вже перебуває у вашому розпорядженні», – зазначив голова Тернопільської ОДА Степан Барна під час вручення сертифікату та ключів на транспортний засіб.

Автобус придбали на умовах співфінансування: 70% від вартості – це кошти Державного бюджету і 30% – це кошти місцевого бюджету.

«Наша політика й надалі полягатиме в тому, щоб ми реально змінювали «обличчя» освіти Тернопільської області», – підкреслив Степан Барна. І нагадав, що створення 26 опорних шкіл в області уже дозволили створити умови для навчання дітей у сучасних лабораторіях фізики, хімії, біології. А також укомплектувати школи понад 2,5 тисячами нових комп’ютерів.

«У наших школах замінені вікна, зроблені фасади, перекритті дахи, проведенні заходи з енергоефективності. Також і у вашій школі проведенні роботи з енергоефективності. Зокрема, й спільними зусиллями народного депутата України Миколи Люшняка, який долучився до того, щоб школа отримала нові вікна. Водночас, завдяки спільній роботі з народним депутатом України Тарасом Юриком ми маємо конкретні зміни, котрі сьогодні відчувають інші навчальні заклади нашого краю. Адже вони спрямовують на ці роботи кошти із субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій», – зауважив Степан Барна.

http://www.oda.te.gov.ua


Повернутися
08.03.2018
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...