П’ять незвичних способів використання деревного вугілля

Ми звикли вважати, що деревне вугілля необхідне тільки для того, щоби присмажити м’ясо на мангалі або розвести вогонь у каміні.

Ми вже звикли вважати, що деревне вугілля необхідне тільки для того, щоби присмажити м’ясо на мангалі або розвести вогонь у каміні. Однак у нього набагато більше способів застосування, чим ми можемо собі уявити.

1. Видалить зайву вологість

Якщо вдома ви страждаєте через підвищений рівень вологості, то обов’язково спробуйте скористатися вугіллям для вирішення цієї проблеми. Якщо у вас на стінах, стелі або на підлозі з’явилися невеликі протічки, то просто вентиляції буде недостатньо.

Важливо видалити цвіль раз і назавжди. Найчастіше вона з’являється у вологих приміщеннях, таких як ванні кімнати, туалети, підвали. У результаті там починає погано пахнути (вогкістю).

Але вугілля допоможе вам упоратися з вологою. Після того, як ви очистили поверхні за допомогою відбілювача, соди або оцту, наступний крок — скористатися вугіллям. І нехай воно зробить свою справу. Просто поставте ємкість із вугіллям близько «уражених» цвіллю місць.

2. Помічник у саду

Якщо ваш компост або інші добрива стали пахнути аміаком, то потрібно змішати їх з вугіллям. Обов’язково зробіть це.

А якщо розколоти вугілля на дрібні шматочки й посипати на клумби та навколо стовбурів дерев, то вашим рослинам завжди буде вистачати вологи, а ви позбавите себе від бур’янів.

Якщо у вас вдома є живі квіти, то за допомогою вугілля ви зможете продовжити їм життя. Для цього просто покладіть невеликий шматочок вугілля на дно горщика або вази, насипте землю (або налийте води), а потім посадіть туди або поставте квіти.

Особливо цей спосіб рекомендується для догляду за орхідеями, тому що вони дуже делікатні й чутливі і їм необхідне лужне середовище, яке саме й забезпечує вугілля.

3. Очистить воду

Вугілля здатне вловлювати різні забруднення у воді (промислові відходи, хімікати, пестициди тощо). Тому вугілля рекомендується використовувати в будинках, де якість води змушує бажати кращого.

Точно так само вугілля можна застосовувати й у походах для очищення води зі струмків і річок. Тільки майте на увазі, що вугілля не вбиває бактерії й віруси, і не вимиває мінерали.

4. Догляд за меблями

Якщо у вас є меблі з темного дерева або дерев’яна підлога, ви дуже засмучуєтеся, коли помічаєте на них плями. І позбутися їх буває зовсім не просто.

Але перш ніж бігти шукати майстра, спробуйте протерти це місце вугіллям. Це дозволить вирішити проблему в багатьох випадках.

 

Вугілля ідеально підходить для догляду за садовим реманентом. Можете натирати ним свої інструменти безпосередньо після використання, або покласти шматок вугілля в ящик, де вони зберігаються.

5. Видалить неприємні запахи

Холодильник, сміттєвий бак або кошик для брудної білизни стали погано пахнути? Використовуйте вугілля! Воно здатне поглинати й сильні запахи. Просто покладіть невелику кількість вугілля в миску або в мішечок з органзи й залишіть у місцях, де з’явився неприємний запах.

http://poradnyk.simya.com.ua


Повернутися
08.02.2018
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...