Чистимо ванну без миючих засобів

Нерідко неохайний вигляд ванни не означає, що за нею погано доглядають і не чистять. Проблема в тому, що поверхню ванни з плином часу втрачає свій первісний вигляд, починає жовтіти, з’являються мікротріщини. В них проникає бруд, яку, здається, можна відмити. Пробували і нічого не вийшло? Найпростіший спосіб позбутися від бруду — поміняти ванну. Правда, це обійдеться досить дорого. А можна постаратися видалити всі забруднення своїми руками. Ми розповімо, чим очистити ванну в домашніх умовах.

 Від чого брудниться ванна?

Розглянемо основні біди, які трапляються з ванними, способи боротьби і кращі чистячі засоби для ванної:

• Звичайні забруднення. Забруднення, що виникають при використанні - наліт мила і омертвілої шкіри, змитий під час миття. Це найпростіший вид забруднень, в більшості випадків, досить сполоснути після використання. Видаляти бруд, поки вона свіжа, самий маловитратний спосіб як очистити ванну;

• Мильна наліт. Як би дивно це не звучало, мило, що використовується для миття, само залишає сложноудалімий наліт, з яким доводиться час від часу боротися;

• Вапняний наліт. Якщо в місцевості, де ви проживаєте, жорстка вода, вам повинна бути знайома проблема: вапняний наліт. До речі, він з'являється не тільки на сантехніці, страждає посуд та побутові прилади - пральні, посудомийні машини;

• Наліт іржі. Підвищений вміст заліза у воді призводить до появи іншого нальоту - коричневих плям іржі. Іржа також відноситься до складно виведеним забруднень, що потребує особливої ​​уваги при очищенні і ускладнюють постійний догляд за ванною;

• Жовтизна. Ця біда пов'язана зі зношеними водопровідними системами і теж здатна доставити безліч незручностей - не кожне магазинне миючий засіб для ванни здатне ефективно справлятися з цим видом забруднення;

• Грибок і пліснява. Чорно-синюватий наліт по кутах примикання до стін і в швах керамічної плитки, який неможливо відмити - колонія цвілі. Мало того що це має огидний вигляд, так це ще й небезпечно для здоров'я.

Чим відчистити ванну?

*Досвідчені господині рекомендують перед використанням народних засобів спочатку сполоснути виріб гарячою водою. Можна вчинити по-іншому: закрийте зливний отвір, наповніть ванну гарячою водою і залиште на 10 хвилин. При виконанні робіт обов’язково використовуйте рукавички для захисту шкіри рук.

*Наступний етап – нанесення на забруднену поверхню нашатирного спирту допомогою губки. Засіб потрібно залишити хвилин на 30. Після цього, не змиваючи нашатир, обробляємо виріб відбілювачем, харчовою содою або пральним порошком для білої білизни.

*Почекайте не більше 5 хвилин, а після жорсткою губкою ретельно протріть ванну. Якщо забруднення дуже сильні, можете додати трохи соди.

*Час від часу обполіскуйте забруднені ділянки водою, щоб суміш бруду і чистячих засобів не накопичувалися на поверхні. На завершення якісно сполосніть поверхню, щоб не залишилося патьоків і слідів миючого порошку.

*Якщо вам не вдалося привести ванну в первинний вигляд, можна скористатися більш радикальним методом. Залийте залишився забруднення білизною або будь-яким іншим засобом, що рятує від іржі і сильних забруднень. Залиште засіб як мінімум на 5 годин. Щоб завершити роботу, почистіть поверхню жорсткою губкою.

• Чорний чай з трьох пакетиків, залитих склянкою окропу, – чудова еко-заміна засобу для миття скла.

• Змішайте навпіл оцет і рідину для миття посуду – і ви відмиєте будь-які плями у ванній кімнаті.

• Вапняний наліт легко видалити за допомогою оцту або лимонної кислоти.

• Серйозніші забруднення видалить оцтовий компрес, залишений на 30 хв.

• Якщо налити оцет в бачок і змити, він очистить унітаз від бруду, бактерій і навіть цвілі.

• Щоб відмити від вапняного нальоту розсіювач душу, налийте трохи оцту у пакет, опустіть у нього розсіювач, зав’яжіть і залиште на 10–15 хв.


Повернутися
26.11.2017
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...