Виноградне… лікування

Про цілющі властивості винограду людство знало ще на початку I сторіччя н. е. Доведено, що кожна складова частина винограду певним чином впливає на весь організм людини. І не дивно. До складу винограду входить багато цінних речовин і мікроелементів. Це — калій, кальцій, магній, марганець, кобальт, вітаміни С, Р, РР, В1, В6, В12, фолієва кислота, каротин. Він багатий також вуглеводами (18—20 відсотків), органічними кислотами (яблучною, саліциловою, лимонною, янтарною, мурашиною). Багатий виноград і на глюкозу.

Лікувальні властивості мають усі сорти винограду. Але найціннішими вважають Ізабеллу, Мускат, Каберне, Гамбурзький, оскільки вони виявляють сильну антимікробну дію.

Перед лікуванням необхідно привести в належний стан зуби, щоб не попсувати їх кислотами, що містяться у винограді.

Виноград попередньо треба добре помити в проточній воді, а при вживанні зерна та шкірку випльовують. Після вживання винограду необхідно ретельно почистити зуби, а рот прополоскати водою.

Добову дозу винограду розділяють на частини: половину добового раціону з'їдають вранці натщесерце, четверту частину — за годину до обіду, решту — за годину до вечері.

Лікування треба розпочинати з малих доз (300 грамів) з поступовим доведенням кількості споживаного винограду до двох кілограмів. При цьому не слід вживати жирних страв, сирого молока, кисломолочних продуктів та бродильних напоїв (квас, пиво), мінеральних вод, консервів і навіть бажано обмежити вживання сирих фруктів. Курс лікування не повинен перевищувати 4 тижні.

Виноградне лікування показане тим, у кого виникли серйозні проблеми з легенями — початкова форма туберкульозу легенів, хронічний бронхіт; iз харчовим трактом — порушеннях функції шлунка при різних ступенях кислотності (підвищена чи знижена), хронічних запорах; деяких захворюваннях печінки; при гіпертонії та діосинкразії на виноград, хворобах обміну речовин — подагрі, сечокислому діатезі, деяких хворобах нирок.

Виноградне лікування протипоказане людям, котрі страждають на цукровий діабет, а також мають у своєму “арсеналі” гострі захворювання, ураження ротової порожнини, шлунка та кишок, страждають від хронічних проносів, декомпенсації серця, важких форм туберкульозу, ожиріння.


Повернутися
15.11.2017
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...