Не хлібом єдиним?

На Тернопільщині хліб тепер буде найдорожчим в Україні

Ціна хліба на Тернопільщині зростає. За підрахунками експертів, наша область належить до регіонів України з найвищими цінами на хліб. Причина – ринкові тенденції, – пояснюють“За Збручем” у департаменті агропромислового розвитку ОДА.

 Тернопільщина – аграрна область. Запасів зерна більше, ніж достатньо, – кажуть чиновники. Але ціна хліба продовжує зростати. Вартує основний продукт в середньому 10 гривень за буханку. «Справді хліб упродовж останніх двох місяців подорожчав. Деякі види хліба подорожчали на кілька гривень. Навіть ціна круглого тернопільського зросла на одну гривню вісімдесят копійок. Також зросла ціна дорожчих сортів хліба. Сірий хліб місцевого виробництва продаємо за старими цінами», – каже продавець Галина Зубак.

Ціна хліба може і далі підвищуватися, – припускають у департаменті агропромислового розвитку ОДА. Серед причин – не лише собівартість виробництва, а й економічні тенденції. Нагадаємо, хліб належить до продуктів, ціни яких відпустили у «вільне плавання».


Повернутися
06.03.2017
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...