СТУДЕНТИ РОЗРОБИЛИ «СОНЯЧНУ» РОЗЕТКУ, ЩО КРІПИТЬСЯ НА ВІКНО

Випускники Samsung Art and Design Institute нещодавно представили на Dubai Design Week прототип «розумної» розетки, що дозволяє живити гаджети енергією сонця, передає Хайтек.

«Сонячну» розетку можна прикріпити до будь-якого вікна – замість звичних кріплень на її зворотному боці знаходиться сонячна панель. Розетка оснащена батареями ємністю 1000 mAh і повністю заражається за 5-8 годин. Цієї енергії вистачить для зарядки різноманітних дрібних гаджетів чи, наприклад, світлодіодних ламп.

Найбільше уваги у своїй розробці студенти приділяли її дизайну. Тому вони планують збільшити ємність і зменшити час зарядки «сонячної» розетки. Якщо їм вдасться подвоїти показники своєї розробки, вона стане корисним і ефективним девайсом там, де є проблеми з електрикою, зокрема, на природі.


Повернутися
06.11.2016
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...