П’ЯТЬ БЕЗАЛКОГОЛЬНИХ НАПОЇВ, ЩО ЗІГРІЮТЬ У ХОЛОД

Аж ніяк не є правилом – грітися «багатоградусними» напоями. А що ж тоді робити людям, які мерзнуть у холодному офісі в робочий час, неповнолітнім або особам, яким алкоголь протипоказаний з певних медичних причин? Зігрійте свої тіло і душу гарячими напоями, які до того ж, і смакують неперевершено!

1. Глінтвейн безалкогольний

Потрібно взяти: 1 скл. апельсинового соку, 1 л виноградного соку, корицю, кардамон, гвоздику, імбир, 1 яблуко, 1 апельсин, мед, родзинки.

Рецепт. Виноградний сік змішати з апельсиновим. Каструлю поставити на плиту і помалу розігріти на слабкому вогні. Змішати спеції: 1 ч ложку кориці, 5 бутонів гвоздики, третина чайної ложки меленого кардамону і кілька шматочків кореня імбиру. Родзинки перебрати і добре помити. Спеції разом із родзинками покласти у гарячий сік поварити 15 хвилин. Порізати яблуко і апельсин на невеликі часточки, також додати до напою. Довести до початку закипання і вимкнути вогонь. Розлити по чашках, подавати з медом.

2. Імбирний чай

Для приготування напою знадобиться: зелений чай, 500 мл води, 2 столові ложки тертого свіжого кореня імбиру, лимон і мед.

Рецепт. Заварити в чайничку зелений чай. Через 5 хвилин, коли він настоїться, додаємо до нього тертий імбир і кілька дольок лимона. Коли трішки схолоне, додати мед. Або ж чаювати з медом вприкуску.

3. Обліпиховий чай

Для приготування напою взяти 0,5 л води, чорний чай, 150 грам ягід обліпихи, дві столові ложки меду або цукру.

Рецепт. 2/3 (100 г) ягід обліпихи у блендері перемолоти на пюре. Отриману масу викласти в чайник разом з чаєм і рештою ягід. Залити окропом і дати настоятися близько 15 хвилин. Після цього процідити і розлити напій у чашки.

4. Тібетський чай з молоком

Напій готується із суміші зеленого і чорного чаїв. Також знадобиться 0,5 л нежирного молока, 0,5 л води, гвоздика, кардамон, імбир та мелений мускатний горіх.

Рецепт. Каструлю з водою поставити на плиту, додати в неї зелений чай, 5-6 бутонів гвоздики і кардамону. Коли чай закипить, влити туди молоко, додати 50 г нарізаного кружальцями свіжого імбиру і чорний чай. Коли напій нагріється знову, всипати пів чайної ложки меленого мускатного горіха. Дати покипіти кілька хвилин, зняти з вогню, процідити і розлити в чашки.

5. Какао з молоком

Знадобиться всього два інгредієнти: 1 літр молока, 50 г какао-порошку.

Рецепт. Молоко поставити розігріватися на плиту. 5 десертних ложок какао розвести невеликою кількістю холодного молока, добре вимішати, щоб не було грудочок. Коли молоко в каструлі закипить, тоненькою цівкою влити розведене какао і закип’ятити. Постійно помішувати, щоб молоко не пригоріло до дна каструлі. Розлити по чашках, додати цукор за смаком.


Повернутися
22.09.2016
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...