ЗАРПЛАТА НА ТЕРНОПІЛЬЩИНІ — ЗНОВУ НАЙНИЖЧА В УКРАЇНІ.

Жителі Тернопільщини й далі продовжують заробляти найменше з-поміж усіх українців. Причому в області різко зменшилась кількість штатних працівників. На одне робоче місце в області в середньому претендують 13 безробітних. А в деяких районах конкурс досягає до 161 особи, повідомляє  департамент соцзахисту населення в ТОДА.

 У 2015 році рівень середньої заробітної плати в цілому по області зріс на 18,5 % і становив 2 994 гривні, у той час як по Україні – 4 195 грн. Зарплата в області є найнижчою з-поміж інших регіонів, а чисельність штатних працівників зменшилась на 12,4 тис. осіб. Про це розповів начальник відділу моніторингу та з питань праці департаменту соцзахисту в Тернопільській області Володимир Скалько.   2994 гривні становила середня зарплата на Тернопільщині у 2015 році.

Найвищий розмір заробітної плати у Тернопільському (3 462 грн.) й Чортківському (3 309 грн.) районах та м. Тернополі (3 277 грн.). Найбільше заробляють представники фінансової та страхової сфер діяльності – 5 037 грн., державного управління й оборони, обов’язкового соціального страхування – 3 570 грн.

 Найнижчий рівень оплати праці зафіксовано у Лановецькому та Підгаєцькому районах, що до середньообласного показника складає від 80,5 до 81,7%. В основному це стосується працівників, задіяних у сфері харчування — 1 552 грн., адміністративного та допоміжного обслуговування – 1 971 грн.

Середня кількість штатних працівників підприємств, установ і організацій зменшилась на 7,3% або на 12,4 тис осіб. Найгірші показники у Гусятинському – 2,5 тис. працівників, майже по 700 – у Козівському, Підволочиському та Теребовлянському районах, у м. Тернополі – 3,2 тис. працівників, м. Чорткові – 1,7 тис.

На одне вільне робоче місце в середньому по області претендувало 13 безробітних. В окремих районах кількість претендентів на одну вакансію була значно більша, зокрема: у Козівському – 161, Гусятинському – 75, Підгаєцькому – 72, Бучацькому – 53, Шумському – 39. Чисельність безробітних у віці 15-70 років становить 52,8 тис осіб.

Станом на 1 січня 2016 року сума заборгованості і заробітної плати становила 4,4 млн. грн., що на 1039,4 тис. гривень менше у порівнянні з 1 січня 2015 року.

Основні боржники: ДП «Санаторій «Збруч» (Гусятинський р-н) – 1 622,2 тис. грн., Тернопільське обласне комунальне підприємство «Фірма «Тернопільавіаавтотранс» – 125 тис. грн., Тернопільське державне науково-технічне підприємство «Промінь» – 1544,8 тис. грн., Тернопільське управління Львівського УВО УТОС – 125,0 тис. грн.


Повернутися
17.04.2016
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...