ЩОБ ДИТЯ НАГОДУВАТИ, БІЛЬШЕ ГРОШЕ СЛІД ДАВАТИ…

Харчування у садках подорожчає

Вартість харчування дітей у садочках подорожчає з першого березня. У молодших групах батьки будуть платити 11 гривень 50 копійок в день, у старших групах – 14 гривень. Відповідне рішення прийняли під час засідання виконкому 24 лютого. Раніше батьки платили по 7,50 та 9 гривень, залежно від того, яку групу відвідувала дитина.

 – Коригування розміру батьківської плати у дошкільних навчальних закладах та навчально-виховних комплексах відбувається щороку, – зазначила “За Збручем» Ольга Похиляк, начальник управління освіти і науки міськради. – Робимо це для того, щоб покращити харчування дітей, адже вартість продуктів зростає. Питання це ми узгодили на радах у дошкільних закладах та на батьківській раді при міському голові. Вартість батьківської плати зросла на 4 та 5 гривень і становить 11,50 та 14 гривень в день на одну дитину. Частину оплати харчування, 7 та 8 гривень на дитину в день, компенсується з міського бюджету. Загалом з міської казни на харчування дітей у садочках цього року передбачено три мільйони гривень.

Встановлена оплата традиційно підніметься ще на 10% влітку, з 1 червня до 31 серпня. Пов’язано це з тим, що в цей період дітям додатково дають свіжі фрукти-ягоди або сік. В ці три місяці харчування в день коштуватиме  12 гривень 66 копійок для менших діток та 15 гривень 40 копійок для старших.

У прийнятому рішенні передбачено й ряд пільг для соціально-незахищених категорій населення. Так, безкоштовно у садочках харчуються діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти-інваліди, діти з сімей, у яких сукупний дохід  на кожного члена сім’ї  за попередній квартал з урахуванням індексу зростання цін не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму. Не платять за харчування також діти, батьки яких є учасниками АТО, учасниками бойових дій та учасниками війни, або загинули під час виконання службових обов’язків в АТО, діти працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов’язків, діти, які потребують корекції фізичного або розумового розвитку у дошкільних навчальних закладах спеціального призначення, діти, хворі на туберкульоз. Половину від встановленої батьківської плати за харчування сплачують батьки, які мають троє і більше дітей до 18-ти років, батьки, які мають дітей-напівсиріт та батьків-інвалідів першої та другої групи.

В окремих випадках неспроможності батьків їм можуть тимчасово зменшувати вартість харчування у садочку або повністю звільняти їх від оплати за поданням керівників дошкільних навчальних закладів та навчально-виховних комплексів. У цьому випадку питання розглядають на спеціальній комісії.


Повернутися
26.02.2016
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...